/images/Firmware_update_ipc-c35p_en_DH-IPC-A35P-.jpg

Kritieke Firmware Update: lost kwetsbaarheden op van Dahua A35- en C35-camera’s van vóór 2021


Geplaatst op 12-05-2026


Recent zijn meldingen verschenen over beveiligingskwetsbaarheden in de Dahua IPC-A35P en IPC-C35P WiFi-camera’s. Deze modellen behoren tot de consumentenlijn van Dahua en hebben sinds 2020 de status End of Life (EoL).

Uit onderzoek van Dahua blijkt dat de kwetsbaarheid kan worden misbruikt wanneer de camera’s draaien op verouderde firmware. Om het probleem te verhelpen is een firmware-update vereist. Deze update is al sinds 2021 beschikbaar, maar omdat installatie uitsluitend handmatig mogelijk is, zijn er nog veel camera’s in gebruik met een kwetsbare firmwareversie.

Totdat de firmware-update is uitgevoerd, wordt dringend afgeraden deze camera’s rechtstreeks met het internet te verbinden.

De firmware kan niet via de cloud worden bijgewerkt. Installateurs dienen de update handmatig uit te voeren met behulp van Dahua ConfigTool.

Gezien het feit dat het oudere consumentenmodellen betreft, wordt aanbevolen kritisch te beoordelen of verdere inzet van deze camera’s binnen netwerkomgevingen nog wenselijk is.

in het kort:

  • Betreft de WiFi modellen Dahua A35P en C35P
  • Camera’s zijn sinds 2020 End of Life
  • Firmware update van 14-09-2021 bevat een belangrijk beveiligingspatch die beschermt tegen de huidige beveiligingsproblemen
  • Firmware update alleen handmatig te installeren via Dahua ConfigTool

Uitleg over IP camera updaten via de configtool is terug te vinden op deze pagina.

Je kunt de firmware-update hier downloaden.